Останнім часом тваринництву приділяється чимало уваги. Всі — від урядовця до сільського жителя — розуміють, що розвиток саме цієї галузі дає сільському господарству поштовх для руху вперед. Навіть прислів’я у народі склалося: «Є корова у дворі — є робота на селі». Про це добре знає і керівництво ТОВ “Аграрний дім ім. Горького” (Компанія «Кернел»). Заступник голови Сахновщинської райдержадміністрації В. Кравець та начальник управління агропромислового розвитку РДА Ю. Мостовий ознайомилися із тваринницькою базою господарства в с.Красноярка.

Керівник господарства В. Чапча, зоотехнік О. Сергієнко, завферми В. Легка, ветеринар Р. Підберезький, доярки 3. Рибак та Т. Шкарупа розповіли про роботу, бо не останнє місце у їхній діяльності посідає тваринництво. Зокрема, на фермі в с. Красноярка вирощується 818 голів великої рогатої худоби, із них 425 — дійної.

Щодобові надої складають 15 літрів молока на корову. Всього по господарству щодня отримують 12300 літрів. Порадували так зване пологове відділення та лабораторія із випуску молока. Зараз максимально покращуються виробничі показники, акцентуючись на технології отримання молока, кормовій базі, відповідальності працівників. Вважають, що ідеальне співвідношення цих трьох компонентів забезпечує максимальну продуктивність. Заробітна плата доярки, в залежності від навантаження, становить 2600-2900 грн. за 15 днів. І це добре, що господарство так цінує роботу своїх працівників.

У планах — придбання генераторів для нормального функціонування ферм та будівництво молочного комплексу на 1000 голів в с. Шевченкове. Спілкуючись із професіоналами своєї справи, розумієш, що тваринництво може бути насправді перспективним та забезпечувати місцеве населення стабільним заробітком.

(Газета «Колос»)