Про це сьогодні, 4 лютого 2019 року, повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Нездюр, відкриваючи навчання з підвищення кваліфікації агрономічних служб структурних підрозділів агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та сільськогосподарських підприємств усіх форм власності в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України.

Сприятливий інвестиційний клімат Харківської області дозволив аграріям активно оновлювати машинно-тракторний парк. За 2018 рік сільгосппідприємства регіону придбали 1139 одиниць нової сучасної сільськогосподарської техніки на загальну суму понад 1,6 млрд. грн. У 2018 році капітальні інвестиції в сільське господарство склали 1,8 млрд. грн. Прямі іноземні інвестиції в агропромисловий сектор економіки Харківської області склали 10,9 млн. дол. США.

— Аграрний потенціал області сьогодні не тільки забезпечує потреби внутрішнього ринку в більшості видах продукції, але й займає провідні позиції на зовнішніх ринках з експорту соняшникової олії, зернових культур, а також іншої продукції. За минулий рік сільськогосподарськими підприємствами області було експортовано продукції АПК на 491 млн. дол. США, а її питома вага в загальному експорті склала 42%, — підкреслив директор Департаменту АПР.