На Кегичівщині завдяки теплій сухій погоді хлібороби приступили до збирання ранніх зернових ще на початку липня. І на сьогодні вже три господарства закінчили жнива, це ТОВ «Старт», ПОСП «Софіївка»,  ПрАТ «Насінневе».

Але погода, яка була прихильна до аграріїв спочатку жнив, вирішила випробувати. Тож за минулий тиждень випало від 5 до 65 мм при місячній нормі 63 мм, місцями навіть пройшов град та шквали. І хоча дощило на минулому тижні, аграрії ще не можуть продовжити роботи в полі  в повному обсязі — мокро. Для порівняння: з 11 по 16 липня було зібрано врожаю з 4485 га, з 18 по 22-е – 3831 га, а за два дні цього тижня зібрано лише з 723,5 га.

Структура раннього зернового клину та наявна кількість комбайнів дозволяє в усіх господарствах провести жнива в стислі оптимальні строки, не допустивши втрат, так як забезпечення підприємств комбайнами і досягнутий рівень їх використання істотно впливають на валовий збір сільськогосподарських культур. Відомо, наприклад, що втрати зерна досягають 25–30% при запізненні збирання зернових колосових на 10–12 днів. Виходячи з цього, підприємствам економічно вигідно мати необхідну кількість комбайнів відповідної пропускної здатності, які забезпечать збирання культур в оптимальні строки.

Станом на 26.07.2016 року всіма підприємствами району зібрано майже 9,5 тис. га зернових та зернобобових культур, намолочено збіжжя 33,9 тис. тонн, середня врожайність — 35,8 ц/га.  

Тож побажаємо аграріям з честю виконати свій нелегкий обов’язок, незважаючи на примхи погоди та коливання на ринках збуту. Адже вони заслуговують пошани.