Два вихідних дні майдан біля експозиційного центру «Радмір» в місті Харкові був пронизаний веселими барвами і велелюддям. Тут вкотре проходив Великий Слобожанський ярмарок. Біля лотків та прилавків з різним товаром шикувались уже забуті з радянських часів черги, бо було біля чого юрмитись. Покупців задовольняли різноманітний асортимент та доступні ціни.

Харків приймав гостей не лише з різних регіонів України, на великому святі торгівлі, підприємництва та культурно-мистецького дозвілля було чимало представників зарубіжжя. У щорічному ярмарку взяла участь і Сахновщина.

Всі учасники мали чудову можливість продемонструвати свої досягнення. Конкуренція була жорсткою, кожен прагнув перевершити іншого. Та все ж, судячи з високих позитивних результатів, творчий задум сахновщан на ярмарковому дійстві  вдався. Адже, в конкурсі «Дівоча коса — Слобожанська краса» представниця району – старшокласниця Сахновщинської ЗОШ № 2 Агата-Кароліна Гладкова одержала зразу дві нагороди: диплом першого ступеню у номінації за креативно заплетену косу та диплом переможця номінації «За оригінальне створення образу Осені». В конкурсі пересувних інсталяцій «Натюрморт осені», що проводився між відділами освіти райдержадміністрацій, наша пересувна експозиція посіла почесне третє місце. В цьому велика заслуга працівників Сахновщинського будинку дитячої та юнацької творчості і Сахновщинської станції юних натуралістів. Яскравими і самобутніми були виконавці ролей Лисички та Хом’ячат, які колоритно розкрили тему експозиції – Тетяна Коба, Юлія та Іван Яйченя.

У номінації «Краща експозиція «Міста майстрів» за популяризацію народної творчості та підтримку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Сахновщинський район також отримав третє місце. Відповідальні за виставку робіт народних умільців – працівники Сахновщинської центральної районної бібліотеки показали харків’янам і гостям ярмарку кращі витвори  талановитих самодіяльних майстрів нашого краю.

Сахновщани цьогоріч вразили організаторів ярмаркової акції і оформленням торгового павільйону та розмаїттям дарів осінніх полів.  Тож у номінації «Краща художньо-декоративна експозиція та презентація району» Сахновщина здобула диплом другого ступеню. Цей здобуток маємо завдяки спільним зусиллям працівників районної кооперації (керівник  Р.М.Романовська), підприємців О.М.Сіренка, А.І. Лапіки, Л.М.Лапіки, В.А.Третяк; культпрацівників та аматорів народної творчості Сахновщинського районного Будинку культури, Лигівського та Огіївського сільських Будинків культури. Суттєву організаційну підтримку в створенні експозиції надали працівники райдержадміністрації: О.О.Філоненко, С.П.Татарінцев, Ю.В.Роденко, В.М.Тищенко.

Найцінніша нагорода – «Гран-прі», як і в минулому році, дісталася за перемогу в конкурсі «Кращий коровай врожаю 2016 року». Автор цієї  дивовижної випічки – молода тавежнянська майстриня Леся Шикітка. Її художня фантазія відтворила в найголовнішому продукті  українського столу родину і зв’язок поколінь, що шанують непорушні сімейні традиції.

Слід подякувати за матеріальну підтримку і посильну допомогу щодо участі у ярмарку керівників сільгосппідприємств, підприємців: М.О.Ключку, В.С.Франковського, М.М.Мосієнка, О.А. Мельника, А.В.Бакманяна, О.В.Майбороду, В.С.Бугаєнка, С.А. Бережного.   

Координацію дій та зусиль всіх причетних підрозділів, служб, комерційних структур по підготовці ярмаркових заходів здійснювали керівництво РДА (Котула І.І., Кравець В.І.), начальник управління агропромислового розвитку РДА Мостовий Ю.І., начальник відділу економічного розвитку та торгівлі РДА Сіденко С.В.

(За інформацією сайту Сахновщинської РДА)